
Incident u kojem je došlo do curenja radioaktivnog materijala iz isporuke medicinske opreme na aerodromu Indira Gandhi u New Delhiju je okončan i nema opasnosti za putnike, saopćili su indijska Vlada i zvaničnici aerodroma.
Oglas
[caption id="attachment_140477" align="alignnone" width="750"]
"To područje je udaljeno od putničkih terminala i ne postoji rizik od izloženosti putnika", saopštila je aerodromska kompanija Delhi International.
U saopštenju se navodi da je čitavo područje zatvoreno, kao i da je ocijenjeno da je nivo radijacije nizak.
Natrijum jodid 131 koristi se u liječenju raka štitne žlijezde. On emituje radijaciju i sa njim se mora rukovati oprezno kako bi se umanjila izloženost medicinskih radnika i pacijenata.
"To je lokalizovano curenje", rekao je R. Batačarja, potpredsjednik Regulatornog odbora za atomsku energiju Indije.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas