Oglas

Okončan incident na aerodromu, nema opasnosti za putnike

author
SRNA
29. maj. 2015. 13:32
>
13:35
indija aerodrom
Twitter | Twitter

Incident u kojem je došlo do curenja radioaktivnog materijala iz isporuke medicinske opreme na aerodromu Indira Gandhi u New Delhiju je okončan i nema opasnosti za putnike, saopćili su indijska Vlada i zvaničnici aerodroma.

Oglas

[caption id="attachment_140477" align="alignnone" width="750"]

"To područje je udaljeno od putničkih terminala i ne postoji rizik od izloženosti putnika", saopštila je aerodromska kompanija Delhi International.

U saopštenju se navodi da je čitavo područje zatvoreno, kao i da je ocijenjeno da je nivo radijacije nizak.

Natrijum jodid 131 koristi se u liječenju raka štitne žlijezde. On emituje radijaciju i sa njim se mora rukovati oprezno kako bi se umanjila izloženost medicinskih radnika i pacijenata.

"To je lokalizovano curenje", rekao je R. Batačarja, potpredsjednik Regulatornog odbora za atomsku energiju Indije.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama