Oglas

Nova vlada Indonezije položila zakletvu i stupila na dužnost

author
Anadolija
27. okt. 2014. 15:08
>
15:09
joko widodo
Reuters | Reuters

Nova indonezijska vlada koju je sastavio predsjednik Joko Widodo položila je zakletvu i stupila na funkciju.

Oglas

[caption id="attachment_18392" align="alignnone" width="750"]

Novi članovi vlade su jutros položili svečanu zakletvu u Predsjedništvu zemlje, a predsjednik Widodo je tom prilikom istakao da je to zakletva da će svi raditi za boljitak zemlje.

"Trebamo kontrolisati svoj ego. Mi smo tim i moramo zadržati ovaj duh zajedništva i sinergije kako bismo uspjeli“, poručio je predsjednik Widodo novim članovima vlade.

Nova vlada Indonezije sastoji se od 34 člana među kojima ima i osam žena.

Dužnost ministra vanjskih poslova obavljat će ministrica Retno Marsudi, ministar finansija je Bambang Brodjonegoro, a ministar ekonomije Sofya Djalil.

Predsjednik Indonezije Widodo birao je članove vlade organizujući sastanke sa Agencijom za borbu protiv korupcije, što do sada nije bila praksa, a predsjednik Widodo istakao je da je na ovaj način htio formirati vladu od ljudi koji nisu bili umiješani u korupciju.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama