Oglas

Uhapšen hirurg koji je sterilisao Indijke

author
Beta/AFP
13. nov. 2014. 08:23
>
08:27
indija s
Reuters | Reuters

Indijska policija uhapsila je kasno sinoć hirurga koji je sterilisao više od 80 Indijki, među kojima je najmanje 13 umrlo i nekoliko u kritičnom stanju poslije komplikacija nastalih zbog hirurškog zahvata.

Oglas

[caption id="attachment_27282" align="alignnone" width="750"]



Vlada je zbog brzog rasta broja stanovnika Indije, koji je dostigao 1,3 milijarde, ponudila besplatnu sterilizaciju i za žene i za muškarce koji žele da izbjegnu rizik i troškove da imaju bebu. Većina pacijenata su žene.  

Indija ima najveću svjetsku stopu sterilisanih žena, sa oko 37 posto onih koje su se podvrgle tom zahvatu, u poređenju sa 29 posto u Kini, prema statistici UN iz 2006. godine.  

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama