Oglas

Posljednji njemački vojnici napustili Afganistan

author
Hina
30. jun. 2021. 07:23
2021-06-29T202449Z_1063218774_RC2KAO99XORY_RTRMADP_3_AFGHANISTAN-GERMANY-MILITARY-WITHDRAWAL-750x473
Reuters | Reuters

Njemačka je povukla svoje posljednje vojnike iz Afganistana u utorak navečer i okončala najsmrtonosniju vojnu misiju od Drugog svjetskog rata.

Oglas

“Naši posljednji vojnici napustili su večeras Afganistan nakon gotovo 20 godina i na putu su kući”, priopćila je njemačka ministrica obrane Annegret Kramp-Karrenbauer.

“Ovo je kraj povijesnog poglavlja, intenzivne misije koja je testirala Bundeswehr i u kojoj se Bundeswehr dokazao u borbi.”

Njemačka vojska je u Afganistanu vodila prve kopnene bitke od kraja Drugog svjetskog rata.

Američki predsjednik Joe Biden i NATO najavili su sredinom travnja da će povući oko 10.000 stranih vojnika iz Afganistana do 11. rujna, 20. godišnjice napada na Svjetski trgovački centar (WTC) u New Yorku, što je bio i povod za misiju.

Njemačka je u Afganistanu imala drugi najveći kontingent vojnika nakon Sjedinjenih Država. U protekla dva desetljeća rasporedila ih je oko 150.000, a mnogi od njih odslužili su više od jedne misije.

U Afganistanu je poginulo 59 njemačkih vojnika.





Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad






Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad




Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama