Oglas

UN: Preminulo 47 osoba u čamcu, dvije sedmice bili bez hrane i vode

author
Anadolija
18. aug. 2021. 20:46
Asylum-seeking migrants cross the Rio Grande river in Roma
REUTERS/Go Nakamura | REUTERS/Go Nakamura

Ujedinjene nacije (UN) saopćile su kako je preminulo 47 putnika koji su na pučini proveli blizu dvije sedmice nakon što su se s obala Atlantskog okeana na sjeveru Afrike uputili prema Kanarskim otocima.

Oglas

Visoki komesarijat UN-a za izbjeglice (UNHCR) i Međunarodna organizacija za migracije (IOM) uputili su zajedničko saopćenje u kojem je navedeno kako su se 3. augusta 54 osobe, među kojima je troje djece, otisnule na pučinu s obala Atlantika na sjeveru Afrike.

U saopćenju je navedeno kako je čamac uputio prema Kanarskim otocima, a nakon dva dana putovanja došlo je do kvara na motoru. Putnici su proveli dvije sedmice bez hrane i vode.

Čamac je 16. augusta pronašla obalska straža Mauritanije koja je pronašla sedmero preživjelih, a rečeno je kako je preminulo 47 putnika.

Četiri osobe, čije je stanje teško, prevezene su u bolnicu u gradu Nouadhibou, na sjeveroistoku Mauritanije.

U saopćenju se podsjeća kako je prije deset dana na istoj ruti preminulo 40 osoba.

“Kako raste broj brodova koji idu prema Kanarskim otocima, tako raste i broj smrtnih slučajeva”, navode u saopćenju.




Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad




Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama