Oglas

Vanredno stanje u Japanu

author
N1 Srbija
25. apr. 2021. 12:11
Japan-koronavirus-750x499
PHILIP FONG / AFP | PHILIP FONG / AFP

Japanski tržni centri, barovi i pozorišta zatvoreni su od nedjelje u okviru vanrednih mjera koje će biti na snazi narednih 17 dana kako bi se usporilo naglo povećanje zaraze koronavirusom.

Oglas

Vanredno stanje je proglašeno u Tokiju, Kjotu, Osaki i Hjogu, uoči odmora „Zlatna nedjelja“, perioda godine kada Japanci obično puno putuju.

Postoji sumnja u efikasnost mjera tokom kojih će restorani i tematski parkovi biti zatvoreni ili će imati skraćeno radno vrijeme, dok škole ostaju otvorene kao i prisutne gužve u javnom prevozu i na ulicama.

Japan je treći put uveo vanredno stanje zbog koronavirusa.

Vakcinacija se sporo odvija, samo je jedan odsto stanovništva do sada primio vakcinu.

Jedan od razloga je što Japan zahtijeva dodatno testiranje vakcina odobrenih u inostranstvu, a sada koristi samo Pfizerovu.

Vlasti u Tokiju očekuju svoju vakcinu tokom sljedeće godine ili najkasnije 2023. Od kovida-19 do sada je u Japanu umrlo oko 10.000 ljudi.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama