Oglas

U Banjoj Luci Bijelo dugme, Trebinjce zabavljao Joksimovć

author
FENA
14. jan. 2017. 10:51
>
10:53
thumbnail_20170113_201644
N1 | N1

Novu godinu, po julinaskom kalendaru Banjalučani su sinoć dočekali uz koncert „Bijelog dugmeta“, u Trebinju je nastupao Željko Joksimović, a u Višegradu bend „No smoking orkestra“.

Oglas

Iako je snijeg podao gotovo cijele večeri, to nije omelo jedan broj Banjalučana da na glavnom trgu sinoć slušaju neke od najpoznatijih pjesama „Bijelog dugmeta“ u novim aranžmanima.

U Novu godinu po Julijanskom kalendaru Goran Bregović, Mladen Vojičić Tifa i Alen Islamović uveli su ih uz numeru "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac".

Pokrovitelj ovog koncerta na otvorenom u Banjoj Luci je predsjednik RS-a. 

Grad Banja Luka i kulturni centar “Banski dvor” organizovali su uz ponoć vatromet i svečani doček pravoslavne nove godine ispred Banskog dvora i porte Hrama Hrista Spasitelja, a u kulturno-umjetničkom programu nastupio je veliki Gradski tamburaški orkestar i Orkestar "Tamburaši sa Vrbasa".

Srpska, Ruska, Gruzijska pravoslavna crkva, Sveta Gora i Јerusalimska patrijaršija poštuju julijanski ili stari kalendar koji je uveo Julije Cezar 45 godine p.n.e i koristio se u cijeloj Evropi do 16. vijeka, kada se prelazi na gregorijanski kalendar.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama