Oglas

Novalić: Zaposlili smo 27.000 ljudi

author
FENA
28. jan. 2017. 11:11
>
11:13
novalic
N1 | N1

Posjeta delegacije Stranke demokratske akcije (SDA) Srednjebosanskom kantonu (SBK), koju je predvodio član Predsjedništva BiH i predsjednik SDA Bakir Izetbegović, završila je sinoć tribinom u Kulturnom centru princeze Dževhere u Bugojnu.

Oglas

Federalni premijer Fadil Novalić govorio je o reformama istakavši kako one „dobro zvuče, ali se teško provode“.

"Svjesni smo mogućih posljedica, ali i rezultata koje smo postigli za ovih 19-20 mjeseci. Kroz strukturne mjere, zaposlili smo 27.000 ljudi. Imamo veće prihode, koji su nam potrebni da bismo držali društvo u socijalnoj ravnoteži", naveo je Novalić.

Ne postoji, zaključio je, bolja socijalna politika od ekonomskog rasta i zapošljavanja, i ispravniji put za BiH.

"Mi ćemo na tom kursu ostati, jer su reforme potrebne nama, i generacijama koje će doći iza nas. Svi vitalni ekonomski parametri su u porastu, a to je dobar znak", poručio je.

Potpredsjednica Federacije BiH Melika Mahmutbegović ukazala je na značaj posjete visokih dužnosnika SBK-u „u vremenu stalnih tenzija i pokušaja da se zaustave pozitivni procesi i evropski put BiH“.

Uime domaćina, prisutnima na tribili obratili su se i premijer SBK-a Tahir Lendo i predsjednik KO SDA SBK-a Asim Mekić.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama