Oglas

Dodik: Ne osjećam sankcije ni SAD-a, a kamoli EU

author
FENA
02. feb. 2017. 14:27
>
14:29
dodik
N1 | N1

Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik izjavio je danas da on ne zna da je pod sankcijama Evropske unije (EU) te da o tome nema nikakvo zvanično obavještenje, a ne osjeća ni da je pod sankcijama Sjedinjenim Američkih Država, koje su mu uvedene 17. decembra prošle godine.

Oglas

Dodik je u izjavi novinarima u Banjoj Luci naveo da ne osjeća nikakve posebne probleme ni zbog sankcija SAD-a.

"Vjerujem da je to urađeno samo iz refleksa jednog broja ljudi. A što se tiče EU, baš danas imam razgovor s jednim ambasadorom iz EU, pa ne razumijem kakve su to moguće sankcije", ustvrdio je Dodik, ali nije precizirao s kojim to ambasadorom ima sastanak.

Bivši predsjednik RS-a i čelnik NDP-a Dragan Čavić ustvrdio je da su ambasadori zemalja Europske unije u BiH, prije desetak dana na neformalnom sastanku u Sarajevu, odlučili da više ne kontaktiraju s predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom.

Na taj način, praktički, Europska unija je već uvela neki vid sankcija predsjedniku Republike Srpske, kazao je on za beogradske "Novosti".

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama