Oglas

U srijedu Dan žalosti u Zenici zbog pogibije mladića

author
Anadolija
07. feb. 2017. 17:34
>
17:36
nesrec1
N1 | N1

Zbog teške saobraćajne nesreće u kojoj su stradala trojica mladića iz Zenice, gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović odlučio je srijedu, 8. februar proglasiti Danom žalosti na području grada.

Oglas

U nesreći koja se dogodila u noći sa 4. na 5. februar stradala su trojica mladića, od kojih su dva nađena jučer zajedno s automobilom u rijeci Lašvi, dok se za trećim mladićem još uvijek traga.

U saopćenju iz Grada Zenica napisano je kako je srijeda, 8. februar proglašena Danom žalosti.

"Zbog teške saobraćajne nesreće koja se dogodila 4/5 februara 2017. godine, a u kojoj su smrtno stradala trojica naših mladih sugrađana, gradonačelnik Grada Zenica Fuad Kasumović je u srijedu, 8. 02. 2017. godine proglasio dan žalosti na području Grada Zenica.

Dan žalosti će biti obilježen obaveznim isticanjem zastava Bosne i Hercegovine i Grada Zenica na pola koplja, odnosno jarbola, na zgradi Grada Zenica i drugim institucijama Grada Zenica.

Elektronski i drugi mediji na području grada, kao i organizatori kulturno-umjetničkih i sportskih manifestacija na području grada dužni su prilagoditi svoje programske sadržaje danu žalosti.

"Najbližim članovima porodica i prijateljima preminulih izražavamo iskreno saučešće u nadi da će pronaći snagu da se izbore s ovim teškim gubitkom", piše u saopćenju iz gradske uprave.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama