
Rudari jame Stranjani Rudnika mrkog uglja Zenica (RMU) izašli su iz okna gdje su se zadržali danas nakon kraja radnog dana tražeći da se riješi problem nabavke garniture za bušenje za ispitivanje otkopnih polja.
Oglas
[caption id="attachment_3192" align="alignnone" width="750"]
Zahtjevi rudara su: izjednačavanje ulaganja u svim rudnicima, rad na projektnoj dokumentaciji, vršiti odmah bušačke radove, regres uz isplatu plata i stalna rješenja za radnike koji imaju dvije godine staža.
Rudari trenutno vode razgovore sa direktorom RMU Zenica Esadom Čivićem.
Predsjednik Sindikata RMU Zenica Mehmed Oruč je ranije potvrdio da su se u jami nalazili rudari koji su radili u smjeni od 7 do 15 sati.
N1 | N1
Više
N1 | N1
Više
N1 | N1
Više
N1 | N1
VišeKakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas