Oglas

Rudari izašli iz jame Stranjani u Zenici

author
Anadolija
11. dec. 2014. 16:54
>
16:58
RMU2.jpg
Fena | Fena

Rudari jame Stranjani Rudnika mrkog uglja Zenica (RMU) izašli su iz okna gdje su se zadržali danas nakon kraja radnog dana tražeći da se riješi problem nabavke garniture za bušenje za ispitivanje otkopnih polja.

Oglas

[caption id="attachment_3192" align="alignnone" width="750"]

Zahtjevi rudara su: izjednačavanje ulaganja u svim rudnicima, rad na projektnoj dokumentaciji, vršiti odmah bušačke radove, regres uz isplatu plata i stalna rješenja za radnike koji imaju dvije godine staža.

Rudari trenutno vode razgovore sa direktorom RMU Zenica Esadom Čivićem.

Predsjednik Sindikata RMU Zenica Mehmed Oruč je ranije potvrdio da su se u jami nalazili rudari koji su radili u smjeni od 7 do 15 sati.

rudnik strenjani4
rudnik strenjani3
rudnik strenjani2
+ 1
Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama