Oglas

Dodik: Biti policajac nije lako, to je način života

author
FENA
04. apr. 2017. 17:04
>
17:07
Sequence 01.Still005
N1 | N1

Predsjednik RS-a Milorad Dodik rekao je u obraćanju na svečanoj akademiji u Banskom dvoru u Banjoj Luci povodom Dana i 25 godina postojanja policije da je policija RS-a stvorena i rasla uporedo s Republikom Srpskom.

Oglas

"I danas policija služi za nesumnjiv ponos svim građanima i meni kao predsjedniku. Nije nikada lako bilo biti policajac. Uvijek je bilo teško i izazovno. To nikad nije bilo radno mjesto, već način života", kazao je predsjednik RS-a.

Istakao je da je policija garant slobode, te da RS ne želi da se odrekne svoje slobode iako je u prošlosti, kako je naveo, bilo zahtjeva da policija RS-a više ne postoji. Policija je, kazao je Dodik, "jedno od osnovnih obilježja države čemu RS pretenduje".

"Neki neće da nas priznaju i ne daju međunarodno priznanje, ali to ne znači da mi to nismo", ustvrdio je Dodik i ponovio da Bosna i Hercegovina nema nadležnost za bezbjednost, već entiteti.

Prema njegovim riječima, postojanje policije RS-a je garancija za život na ovim prostorima, te sinonim borbe za prava stečena ustavima RS i BiH, te Dejtonskim mirovnim sporazumom.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama