
Emir Suljagić, predsjednik političkog vijeća Građanskog saveza bio je gost Novog dana na N1 gdje je komentarisao dnevno-političku svakodnevnicu kroz naslove bh. štampe.
Oglas
"Prije dvije i po' godine HDZ i SDA su govorile kako je za mir i prosperitet potrebno da oni naprave vlast. Napravili su vlast i za te dvije i po godine 50.000 mladih je otišlo, nisu napravili metar autoputa, glede hrvatskog pitanja Dragan Čović je uplatio Borjani Krišto 100.000 KM i pokazali su da su nacionalne stranke dio problema, a ne rješenja", kazao je SUljagić.
Dodao je da nacionalne stranke "profitiraju ako je država u stanju sukoba".
"Oni mogu profitirati samo ako je država u stanju sukoba. Oni se bave time kako da namaknu što više para i zaposle što više familije na budžet", kazao je Suljagić.
Glede najavljenog Zakona o akcizama, Suljagić je kazao da je to novo "guranje ruke u džep građana".
"Opet će zavući ruku u džep građana kako bi platili svoju nesposobnost. Činjenica da je Dodik natjerao ljude da se vrate u klupe za 15 pfeninga je malo poražavajuća. Dodiku ove pare MMF-a trebaju da bi mogao ostati na vlasti i dati plate policiji, doktorima itd", kazao je.
O reformskoj agendi, Suljagić je kazao da je to samo dio poslova stranih ambasadora.
"Reformska agenda je pokušaj stranih ambasadora ovdje da upišu kvakice ovdje kako su ispunili zadatak i idu dalje u svojoj karijeri. Ne trebamo zatvarati vrata saradnje sa drugim zemljama jer smo mi mala zemlja. Ako sami sebi nismo u stanju izabrati vlast i pobrinuti se o svojoj sudbini, neće niko doći i riješiti to za nas".
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas