Oglas

Zvizdić: Niko neće zabraniti bosanski jezik

author
N1 BiH
31. jul. 2017. 17:20
>
17:21
denis4
N1 | N1

Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić održao je konferenciju za medije na kojoj je govorio o radu Vijeća ministara BiH, kao i rušenju Izvještaja o radu ove institucije.

Oglas

Odgovarajući na pitanja novinara, Zvizdić je iskoristio priliku i odgovorio na izjave Milorada Dodika o "nepostojanju bosanskog jezika". 

"SNSD i SBB su imali cilj da sruše izvještaj, pa i da koče napredak BiH ka evropskim integracijama. Ta koalicija je djelovala vrlo smišljeno kada je riječ o rušenju Izvještaja, ali i zaštiti gospodina Špirića s druge strane", kazao je i dodao:

"Proizvode konflikte kako bi održali status i rejting u političkom životu BiH. Nebitna je tema, danas je to Vijeće ministara BiH, sutra bosanski jezik. Ja govorim bosanski jezik, ovaj press držim na bosanskom jeziku. Svi koji pokušavaju to zabraniti i osporiti, to neće uspjeti. Bilo je prije pokušaja puno većih i jačih da to urade, pa nisu uspjeli. Niti Dodik niti bilo koja institucija koja ima takav odnos prema ustavnom pravu Bošnjaka".

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama