
Predsjedavajući Vijeća ministara Denis Zvizdić komentarisao je najavljene posjete Andreja Plenkovića i Aleksandra Vučića Bosni i Hercegovini.
Oglas
Plenković je danas, 5. septembra stigao u dvodnevnu posjetu BiH, a posjetit će Livno, Široki Brijeg i Mostar.
Aleksandar Vučić u Sarajevo stiže također u dvodnevnu posjetu, 7. i 8. septembra.
"Imao sam kontakt sa Plenkovićem, razgovarali smo, informisao me o posjeti. Opredjeljeni smo da jačamo naše dobrosusjedske odnose, poštujući sva pravila unutrašnjeg i međunarodnog prava".
Zvizdić je kazao da BiH sa Hrvatskom ima najdužu granicu, i treba rješavati sva pitanja između država - pa i ona problematična.
O izjavama Kolinde Grabar Kitarović kazao je: "Zbog stalne promjene stavove, brojevi se mijenjanju iz dana u dan. Takve izjave postaju politički irelevantne. Ne želimo govoriti o nagađanjima, ima za to ministarstvo sigurnosti koje je oba puta odgovorilo na priču o hiljadama terorista. Taj broj nije niti manji niti veći nego u Hrvatskoj, ili bilo kojoj drugoj zemlji".
Za Aleksandra Vučića je istakao da dolazi prvi put kao predsjednik Srbije, a da je ranije, kao premijer te zemlje unaprijedio odnose u regiji.
"On trasira put Srbije ka EU, a to je važan podatak. To je zajednički sadržalac zemalja Zapadnog Balkana. Ostavlja nam prostor dobre regionalne saradnje, i to je važan domet djelovanja svih vlada na prostoru Zapadnog Balkana - članstvo u EU i NATO-u", kazao je Zvizdić.
Istakao je da idemo ka zapadnim civilizacijskim integracijama, a ako se ostane na tom kursu, BiH i Srbija mogu dobiti dosta važnih projekata zajedno.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas