Oglas

Inzko o vodi u Sarajevu: Pa to je sramota

author
N1 BiH
05. okt. 2017. 17:32
>
18:16
inzkooo
N1 | N1

Valentin Inzko gost je večerašnjeg izdanja emisije N1 na 1 koja se emituje od 21 sat.

Oglas

Inzko za N1 govori o aktuelnom političkom momentu u BiH, radu pravosuđa, ali i o problemu vodosnabdijevanja u Sarajevu. Visoki predstavnik je komentirajući muke građana Sarajeva s redukcijama, kazao je sramota što grad nema vodu.

''Meni je potpuno neshvatljivo da nema vode u Sarajevu, a ljudi to mirno gutaju, moraju se tuširati prije 11 sati jer poslije nema vode. Ja idem u krevet prije 11 sati, međutim, moja mahala je snadbijevena. Ali bio sam u jednom restoranu na večeri i htio sam da perem ruke pa su mi iz neke Radenske sipali. Pa to je sramota'', rekao je Inzko.

On je kazao da ne može razumijeti kako grad okružen vodom - nema vode.

''U Sarajevu postoji tehnologija što se tiče cijevi. Ako imamo plinovode, zašto nemam vodovode? Sarajevo je okruženo vodom, tu su brda, grad nije tako velik. Čak i u pustinji gradovi imaju vodu. Građani ovdje to prate. Ne razumijem kako je kantonalna zgrada crna od dima, treba uzeti deset litara boje i okrečiti. Ja te stvari ne razumijem'', poručio je visoki predstavnik.

Kompletan razgovor pogledajte večeras od 21 sat. Urednik i voditelj emisije Zvonko Komšić.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama