Oglas

Suljagić: Da je Dodik to uradio u Kataloniji, bio bi uhapšen

author
N1 BiH
18. okt. 2017. 18:44
>
18:49
suljagic
N1 | N1

Bivši zamjenik ministrice odbrane BiH Emir Suljagić je za N1 komentarisao donošenje Rezolucije o vojnoj neutralnosti Republike Srpske.

Oglas

Suljagić je poručio da usvajanje ove rezolucije zabrinjava iz dva razloga.

"Ono što ovdje realno zabrinjava i treba da zabrine svakog ko je politički pismen je namjera ovog dokumenta. Namjera se reflektuje u dva pasusa, paragrafa te rezolucije. Prvi pasus se odnosi na teritoriju entiteta RS i ima za cilj da u kratkom roku spriječi, odnosno zaustavi knjiženje preostalih lokacija perspektivne vojne imovine na teritoriji RS na državu BiH odnosno na njene Oružane snage. Drugo jeste da dugoročno redefiniše mjesto i položaj BiH u Atlanskim integracijama time što će navodno koordinisati statusna pitanja sa Srbijom", kazao je Suljagić.

Još je poručio da je kojim slučajem "Dodik ovo uradio u Kataloniji, bio bi uhapšen".

"Da je Dodik ovo uradio u Kataloniji, bio bi uhapšen. Pošto je ovo uradio u BiH, OHR će izraziti zabrinutost, a SDA će vjerovatno.. Nemam riječi za njihovo ponašanje. Ovo se događa zato što niko nije slomio zube ni oko Referenduma ni oko nezakonitog postrojavanja vojske 9. januara ove godine".

Opširnije o donošenju Rezolucije i reakcijama na nju pogledajte u Dnevniku u 19 sati.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama