Oglas

Novalić odgovorio HDZ BiH: Pravo i obaveza, a ne provokacija

author
N1 BiH
08. nov. 2017. 17:58
>
18:03
novalic
N1 | N1

Premijer FBiH Fadil Novalić je reagovao na saopćenje HDZ BiH u kojem je njegova posjeta Partizanskom groblju u Mostaru zajedno sa Denisom Zvizdićem okarakterisana kao "pokušaj provokacije".

Oglas

Novalić je kazao da je njegova posjeta pravo i obaveza, te da nije riječ o nikakvoj provokaciji.

"Na Partizanskom spomen groblju bio sam u funkciji premijera Vlade Federacije. Posjetio sam nacionalni spomenik Bosne i Hercegovine koji je u nadležnosti Vlade Federacije. Sa mnom je bio i predsjedavajući Vijeca ministara Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić. Bili smo u zvaničnoj posjeti na teritoriji Federacije i države Bosne i Hercegovine. To nije nikakv provokacija, to je naše pravo i naša obaveza. Država Bosna i Hercegovina će biti sve više prisutna i u kantonima i u županijama, sviđalo se to nekome ili ne", poručio je Novalić.

Podsjećamo, iz mostarskog HDZ-a BiH uputili su kritike Novaliću i Zvizdiću što su prilikom tog posjeta ignorirali predstavnike lokalne gradske i županijske vlasti te što su dali potporu Sergiju Šotriću "čovjeku koji se lažno predstavlja predsjednikom Odbora za obnovu Partizanskog spomen obilježja u Mostaru".

"Susret dužnosnika SDA s neformalnom i samoprozvanom skupinom neuspjeli je pokušaj provokacije čiji je cilj Grad Mostar opet prikazati gradom slučajem, uz želju skrivanja vlastitih neuspjeha i marginalizacije napora učinjenih u približavanju euroatlantskim integracijama", poručili su iz mostarskog HDZ-a BiH.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama