Oglas

Završen protest policije, pregovarače niko nije primio

author
FENA
18. dec. 2017. 15:31
>
15:34
download (4)
N1 | N1

Oko dvije hiljade policijskih službenika iz svih kantona Federacije BiH koji su danas protestvovali ispred zgrade Vlade Federacije BiH u Sarajevu nezadovoljni Nacrtom zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, razišli su se oko 13.45 sati nakon što njihove predstavnike nije primio niko iz Vlade FBiH.

Oglas

Mirza Hadžiabdić iz Unije samostalnih sindikata policije FBiH rekao je da se premijer Fadil Novalić nije pojavio ni primio pregovarački tim.

"Želimo da normalizujemo saobraćaj ispred zgrade Vlade da građani ne bi trpili, a mi ćemo dalje poduzeti sve mjere koje su zakonom dozvoljene da dobijemo ono što smo zaslužili", naveo je Hadžiabdić.

Istakao je da se i sutra mogu očekivati protesti policije u nešto manjem broju pred zgradom Parlamenta FBiH. 

Okupljeni policijaci koji su danas protestvovali traže da se u novi zakon o PIO uvrsti amandman po kojem će način penzionisanja policijskih službenika biti regulisan posebnim zakonom.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama