Oglas

Vanredna sjednica GV Bihać zbog migrantske krize

author
FENA
24. jun. 2018. 14:32
>
14:34
Migranti
N1 | N1

Sve teža situacija s migrantima na području grada Bihaća razlog je sutrašnje vanredne sjednice Gradskog vijeća Bihać, potvrđeno je Feni iz Gradske uprave.

Oglas

Sjednica počinje u 14.00 sati.

Skoro svakodnevni dolazak oko 50 migranata, nemogućnost njihovog adekvatnog smještaja i sigurnosna situacija - uslovili su i ovakvu reakciju bihaćkog gradonačelnika i gradskih vijećnika.

- Ovo je doslovno posljednji apel za pomoć. Dok grad trpi, država ne poduzima ništa. Dogovorit ćemo naše naredne poteze, ali ćemo ovom sjednicom pokušati i izvršiti dodatni pritisak na nadležne državne institucije. Ako opet izostane reakcija, vijećnici i ja ćemo put Sarajeva -rekao je Šuhret Fazlić, gradonačelnik Bihaća na posljednjoj sjednici Vijeća u četvrtak.

Vijećnici upozoravaju i na velike gubitke kada je u pitanju turistička sezona. Narušena sigurnosna situacija, navode, uslovila je brojne otkaze boravišnih rezervacija, što je potvrđeno i iz Turističke zajednice USK i od strane bihaćkih ugostitelja.

Inače, pretpostavlja se da u gradu na Uni trenutno boravi više od hiljadu migranata, međutim, to niko sa sigurnošću ne može potvrditi. 

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama