Oglas

Zvizdić na Samitu premijera 16+1 u Sofiji

author
N1 BiH
05. jul. 2018. 09:29
>
09:31
sa-live 1-1740-140518.00_05_21_18.Still002
N1 | N1

Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić predvodi delegaciju Vijeća ministara BiH koja će učestvovat na 7. Samitu 16 premijera zemalja centralne i istočne Evrope sa premijerom NR Kine (16+1), koji se održava 6. i 7. jula u glavnom gradu Bugarske, Sofiji.

Oglas

Na marginama Samita premijera „16+1“ predsjedavajući Zvizdić će se susresti sa premijerom NR Kine Li Keqiangom, navodi se u saopštenju Vijeća ministara BiH.

Samit će biti fokusiran na nastavak povezivanja država učesnica kroz prioritetne oblasti ekonomske saradnje u 2018. godini: Visoku tehnologiju, investicije, industrijsko pratnerstvo, zajedničke projekte, izgradnju infrastrukture, poljoprivredu i turizam.

Paralelno sa Samitom premijera održat će se i Ekonomski forum privrednika zemalja učesnica.

Pored Zvizdića delegaciju Vijeća ministara BiH čine zamjenik predsjedavajućeg i ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović i ministar komunikacija i prometa BiH Ismir Jusko.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama