Oglas

Nove žrtve gripe u RS-u, ukupno 20 preminulih

author
FENA
01. feb. 2019. 16:56
>
16:57
PXL_091111_12
Ilustracija | Ilustracija

Od posljedica teške akutne respiratorne infekcije u Republici Srpskoj (RS) preminula su još četiri pacijenta, čime se ukupan broj žrtava popeo na 20, podaci su Instituta za javno zdravstvo u tom bh. entitetu.

Oglas

Nova četiri pacijenta preminula su u banjalučkoj bolnici.

Radi se o osobama srednje i starije životne dobi sa brojnim komorbiditetima koji su bili pozitivni na virus influence A(H1)pdm09.

Iz institita još jednom podsjećaju građane da je neophodno primjenjivati mjere lične, a posebno respiratorne higijene kao i higijene prostora u kojem živimo i radimo te da prilikom kućnih i posjeta u bolnicama poštuju preporuke nadležnih ustanova.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagrami UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama