Oglas

Još tri osobe preminule od gripe u BiH

author
N1 BiH
06. feb. 2019. 19:08
>
19:10
Banjaluka
N1 | N1

Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljeno je da su još tri pacijenta preminula od posljedica teških akutnih respiratornih infekcija.

Oglas

Dva pacijenta su umrla u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske i jedan u bolnici u Trebinju.

Riječ je o osobama mlađe, srednje i starije životne dobi, sa brojnim komorbiditetima koje su bile u teškom opštem zdravstvenom stanju, saopćeno je danas iz Instituta za javno zdravstvo RS-a, koji svakodnevno prati epidemiološku situaciju u tom bh. entitetu i regionu, kao i informacije Evropskog centra za kontrolu bolesti i Svjetske zdravstvene organizacije.

Od 21. januara do danas broj žrtava od gripe u RS-u je 33.

Iz Instituta još jednom podsjećaju građane da je neophodno primjenjivati mjere lične, a posebno respiratorne higijene, kao i higijene prostora u kojem živimo i radimo te da prilikom kućnih i posjeta u bolnicama poštuju preporuke nadležnih ustanova.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook|Instagram i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama