Oglas

Od 21. januara u RS-u 48 umrlih od posljedica gripe

author
FENA
21. feb. 2019. 17:07
>
17:09
SA-KINA I BIH PKG-19-BOB-1(20180920-171518381).00_00_14_06.Still023
N1 | N1

Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, za posljednja tri dana, prijavljeno je da su tri pacijenta preminula od posljedica teške akutne respiratorne infekcije.

Oglas

Univerzitetski klinički centar Republike Srpske prijavio je da su pacijenti bili srednje i starije životne dobi sa brojnim komorbiditetima i koji su bili pozitivni na virus influence A.

Od 21. januara od posljedica gripe u tom bh. entitetu je umrlo 48 osoba.

"Kao što je i očekivano, aktivnosti virusa influence su u padu, što upravo i odgovara očekivanoj epidemiološkoj situaciji za ovu sedmicu i period u kojem se nalazimo", saopćeno je iz Instituta za javno zdravstvo RS-a, koji svakodnevno prati epidemiološku situaciju u tom bh. entitetu i regionu, kao i informacije Evropskog centra za kontrolu bolesti i Svjetske zdravstvene organizacije.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama