Oglas

Sarajevo u znaku sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici

author
Maja Beker
11. jul. 2020. 12:25
>
12:35
1
N1 | N1

Glavni grad Bosne i Hercegovine danas je u znaku obilježavanja 25. godišnjice genocida u Srebrenici.

Oglas

Zastave na institucijama spuštene su na pola koplja čime se odaje počast svim žrtvama koje su ubijene u julu 1995. godine u zaštićenoj enklavi Srebrenica.

https://twitter.com/RPavica/status/1281860010088247302

U ugostiteljskim objektima danas se ne čuje muzika, a svi kulturno-zabavni sadržaji danas se neće održati.

Na velikim displejima u gradu emituju se sadržaji koji poručuju "Never forget Srebrenica".

Skulptura oca Rame kojom je zaleđene najbolniji trenutak u kojem, zarobljen, doziva svoga sina Nermina da se dođe, i danas podsjeća sve ljude u Sarajevu na najveći zločin koji je zadesio tlo Evrope od Drugog svjetskog rata.

U podne će se oglasiti sirene, a građani će, svako na svoj način, odati počast žrtvama genocida.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama