Sarajevo u znaku sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici

Glavni grad Bosne i Hercegovine danas je u znaku obilježavanja 25. godišnjice genocida u Srebrenici.
Oglas
Zastave na institucijama spuštene su na pola koplja čime se odaje počast svim žrtvama koje su ubijene u julu 1995. godine u zaštićenoj enklavi Srebrenica.
https://twitter.com/RPavica/status/1281860010088247302
U ugostiteljskim objektima danas se ne čuje muzika, a svi kulturno-zabavni sadržaji danas se neće održati.
Na velikim displejima u gradu emituju se sadržaji koji poručuju "Never forget Srebrenica".
Skulptura oca Rame kojom je zaleđene najbolniji trenutak u kojem, zarobljen, doziva svoga sina Nermina da se dođe, i danas podsjeća sve ljude u Sarajevu na najveći zločin koji je zadesio tlo Evrope od Drugog svjetskog rata.
U podne će se oglasiti sirene, a građani će, svako na svoj način, odati počast žrtvama genocida.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas