Oglas

Suljagić na FB-u: Izetbegović se u moje ime izvinjava Vučiću

author
N1 BiH
21. jul. 2015. 14:34
>
14:40
Suljagic
N1 | N1

Emir Suljagić je ponovo uzburkao javnost, ovaj put na svom zvaničnom FB profilu. Suljagić je komentarisao sutrašnji odlazak Predsjedništva BiH u Beograd.

Oglas

Suljagić je napisao da će se Izetbegović sutra izviniti Vučiću, a da je on doveo BiH u situaciju da se izvinjava državi "koja je u februaru 2007. proglašena odgovornom za nespriječavanje genocida u BiH".

Suljagić je, također, okrivio SDA za "moralni trijumf Vladi države koja još uvijek negira genocid".

Komentar prenosimo u cjelosti.

"Danas je tačno 20 godina od dana kada sam izašao iz Srebrenice u julu 1995. godine. Sutra će Bakir Izetbegović otići u Beograd, da se i u moje ime izvini Aleksandru Vučiću. Samo je on, Bakir Izetbegović mogao ovu zemlju dovesti u situaciju da se izvinjava državi koja je pred Međunarodnim sudom pravde u februaru 2007. godine proglašena odgovornom za nespriječavanje genocida u BiH, u ime naroda nad kojim je genocid počinjen. Samo je politika SDA mogla omogućiti moralni trijumf Vladi države koja još uvijek suštinski i aktivno negira genocid". 

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama