Šta smo naučili od poplava?

U Sarajevu danas počinje dvodnevna regionalna konferencija "Poplave u jugoistočnoj Evropi - naučene lekcije i dalji koraci".
Oglas
[caption id="attachment_22277" align="alignnone" width="750"]
"U svakom slučaju mnogo smo naučili od poplava. Mislim da su dobri rezultati iza nas. Danas ćemo sa kolegama da vidimo gdje su propusti i nove šanse, tako da vjerujem da će sve biti bolje. Naučili smo da sistem nije funkcionalan, naučili smo kolika je uloga oružanih snaga u BiH, kako treba da pomažemo i izgrađujemo sistem odgovara na prirodne katastrofe, kako da radimo nove pripreme i koliko novaca treba za sve to", kazao je za N1 televiziju Semir Agić.
"Za očekivati je da će klimatske promjene donijeti druge prirodne nesreće. Bez obzira šta se to radilo u političkom okviru mislim da će građani iz BiH i susjednih zemalja zahtijevati bolji sistem, jer nijedna konvertibilna marka nije uložena u opremu. Možete da vidite po sastavu zemalja koje su tu, sve imaju centralizovan sistem odgovora i puno je lakše raditi. U BiH je sve koordinacija, niko nikome ne može da naredi", zaključio je Semir Agić.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas