Srbijanci najbolji na utrci "Vivicitta 2016“ u Sarajevu

Vijesti 10. apr 201614:38 > 14:42
Anadolija

Srbijanski takmičari na 22. po redu utrci "Vivicitta 2016" održanoj u Sarajevu odnijeli su prva mjesta u skoro svim kategorijama.

U utrci na 12 kilometara u takmičarskoj kategoriji muškaraca prvo mjesto zauzeo je Nemanja Cerovac iz Srbije, drugi na cilju našao se Osman Junuzović (Doboj Istok, BiH) a treći je bio Muhamer Hasanović (Novi Pazar, Srbija).

Na istoj relaciji u konkurenciji žena pobijedila je Srbijanka Tamara Mičević, drugo mjesto zauzela je Ana Sekulić (Srbija) dok je treće mjesto pripalo Adeli Čomor iz Sarajeva (BiH).

U takmičarskoj kategoriji fakulteta prvo mjesto pripalo je Lejli Omerbašić (Sarajevo, BiH) i Kosti Šumaru, također iz Sarajeva.

Kada je riječ o kategoriji srednjih škola, nagrade su odnijeli Aleksandra Jovanović iz Srbije i Belmin Mrkanović (Doboj Istok, BiH).

Prema riječima organizatora, današnje utrka u centru Sarajeva protekla je u najboljem redu, bez ijedne intervencije hitne pomoći i jedne povrede kod učesnika.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.