Građani protestuju zbog redukcija vode, gradonačelnik se zahvaljuje preduzeću

Građani Istočnog Sarajeva najavili su za danas proteste zbog višemjesečnih redukcija vode. Organizatori protesta kazali kako se znalo dešavati da po osam sati dnevno nemaju vode. S druge strane, gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić uputio je zahvalnicu preduzeću "Vodovod i kanalizacija".
Oglas
Gradonačelnik se zahvalio jer su, kako je rekao, priključivanjem drugih izvorišta i prespajanjem određenih pravaca vodosnabdijevanja ukinuli redukcije građanima Istočnog Novog Sarajeva i Istočne Ilidže. No, uputio je i izvinjenje.
"Izvinjavam se svim građanima koji nisu imali uredno vodosnabdijevanje. Svi smo dijelili tu sudbinu. Međutim, teret odgovornosti ne može biti prevaljen ni na `Vodovod`, niti na opštinsku i gradsku vlast", naglasio je Ćosić.
On je podsjetio da je u posljednje dvije godine vrelo Tilave, čija je uobičajena izdašnost 150 litara u sekundi, palo na 72 litra, što je problem koji se do sada nije pojavljivao.
No, građani će danas u 17:30 sati održati proteste ispred Doma zdravlja.
"Na protestu će organizator u ime nezadovoljnih građana uručiti nadležnima zahtjeve koji se odnose na hitno rješavanje pitanja urednog vodosnadbijevanja, pokretanja nadzora nad zakonitosti poslovanja Vodovoda i zaštitu svih izvorišta namijenjenih ljudskoj upotrebi”, rekli su organizatori.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas