Ibro Berilo izlazi na slobodu, Kantonalni sud u Sarajevu mu nije produžio pritvor

Ibro Berilo, načelnik Trnova pušten je na slobodu, potvrdio je to za N1 Rusmir Isak, direktor KPZ Zenica.
Oglas
Berilo izlazi na slobodu nakon tri mjeseca pritvora u kojem je bio zbog sumnje u sistemsku korupciju.
Isak nam je rekao da pritvor nije produžen ni Nađi Milišić, Berilovoj pomoćnici ni vlasniku firme Lok-pil d.o.o. Adisu Mulaosmanoviću.
Danas je održana sjednica Kantonalnog suda u Sarajevu koji je uvažio žalbu Berilove odbrane i ukinuo pritvor, a odbio je prijedlog Tužilaštva KS da se njemu i gore navedenim osobama pritvor produži za još tri mjeseca.
Na održanim lokalnim izborima 6. oktobra Berilo je opet izabran za načelnika Općine Trnovo.
Podsjećamo, u akciji kodnog naziva “Incitat” uhapšeni su Ibro Berilo (načelnik Općine Trnovo), Nađa Milišić, općinska pomoćnica Berila, Adis Mulaosmanović, vlasnik firme Lok-pil d.o.o. i Edina Džigal.
Edini Džigal su izrečene mjere zabrane, dok je za njih troje zatražen pritvor.
Ovaj predmet se, podsjetimo, odnosi na sistemsku korupciju u sektoru gradnje i pranja novca, a osumnjičeni se terete za udruživanje radi činjenja krivičnih djela i to zloupotreba položaja ili ovlaštenja i pranje novca.
Napomenimo da je Berilo izabran i na oktobarskim izborima ponovno na mjesto gradonačelnika sarajevske Općine Trnovo.
Berilo se sumnjiči da je s općinskim saradnicima mijenjao regulacione planove u korist investitora da bi gradili objekte na Bjelašnici, na državnom zemljištu koje je pod privremenom zabranom raspolaganja, a zauzvrat primao poklone zloupotrebljavajući položaj.
Sve vijesti o ovoj temi čitajte na ovom linku.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad, pridružite nam se i na WhatsApp kanalu klikom ovdje
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas