Nova naredba u KS: Privatne klinike moraju prijaviti novozaražene ljekarima

Krizni štab Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo donio je Naredbu, kojom se naređuje svim privatnim zdravstvenim ustanovama kod kojih bude detektovan covid pacijent da odmah obavijeste nadležnog Ijekara primarne zdravstvene zaštite i JU Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, saopćeno je danas iz Službe za protokol i press Kantona Sarajevo.
Oglas
Ukoliko, kako navode to ne učine, bit će poduzete najoštrije zakonske kazne prema odgovornim pojedincima i ustanovama.
Za provođenje ove Naredbe nadležna je Kantonalna uprava inspekcijskih poslova putem zdravstvenih inspektora. Naredba na snagu stupa od dana donošenja, a primjenjuje se od 20.03.2021. godine, do isteka roka od 14 dana.
Detaljno o novim mjerama u BiH čitajte na OVOM linku.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas