Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović oštro osudio napad na mladiće iz Sarajeva

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović reagovao je na napad na maloljetne sportiste iz Sarajeva do kojeg je došlo sinoć u Baru.
Oglas
Do napada na dvojicu mladića, inače članova Atletskog kluba Sarajevo, došlo je sinoć u 20:50 sati, u barskom naselju Šušanj. Tada su ih, ispred maloprodajnog objekta, bez povoda, napali četvorica maloljetnika, od koji dvojica imaju 15, a druga dvojica 17 godina.
"Oštro osuđujem napad koji se desio u Baru na mlade sportiste iz BiH. Očekujem od nadležnih organa da u potpunosti ispitaju slučaj i adekvatno sankcionišu napadače. Nasilje moramo iskorijeniti iz našeg društva i zbog građana Crne Gore, ali i zbog svih onih koji dolaze u našu zemlju", naglasio je Milatović.
https://n1info.ba/vijesti/raicevic-se-izvinio-zbog-napada-na-mlade-sportiste-iz-sarajeva/
Na ovaj način pridružio se nizu reakcija crnogorskih čelnika. Majka jednog od napadnutih mladića, bh. novinarka Arduana Pribinja, u razgovoru za N1 naglasila je da je izvinjenje stiglo i od Vlade Crne Gore, ali i od predsjednika opštine Bar.
https://n1info.ba/vijesti/arduana-pribinja-pojasnila-pozadinu-napada-na-svog-sina-u-crnoj-gori/
Pribinja je duboko uvjerena da je slučaj posljedica maloljetničke delinkvencije, bez bilo kakve druge pozadine. Istakla je i da su napadnuti dječaci trenutno dobro, s tim što je jedan od njih pretrpio prelome kosti u licu, te ljekari odlučuju o narednim koracima. Kako crnogorski mediji javljaju, smješten je na Klinički centar Crne Gore.
Napadači su saslušani pred policijom i krivično će odgovarati.
https://n1info.ba/vijesti/maloljetnici-iz-bara-krivicno-ce-odgovarati-za-napad-na-sportiste-iz-sarajeva/
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas