Oglas

Travnik: Apel građanima za racionalnu potrošnju vode

author
FENA
27. jun. 2026. 16:49
Travnik
Boris Trogrančić

Javno komunalno poduzeće "Bašbunar" Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno, s obzirom na izrazito nepovoljnu hidrološku situaciju uzrokovanu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim periodom.

Oglas

Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.

Iz JKP "Bašbunar" ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što urednije vodosnabdijevanje.

Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.

╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama