Oglas

Treća faza vakcinacije u Banjaluci, vakcinisani novinari

author
Snežana Mitrović
21. maj. 2021. 13:41
banjaluka vakcinacija
Srna | Srna

U Banjaluci je simbolično otpočela treća faza vakcinacije i to vakcinisanjem oko 30-ak medijskih radnika, novinara, snimatelja i foto-reportera.

Oglas

Oni su označeni prioritetom, baš kao i policajci, te prosvjetni radnici. Za imunizaciju je za sada prijavljeno oko 700 radnika u novinarstvu ,iz svih medijskih kkuća u BIH, ali je uslov da zaposlenici imaju prebivalište na teritoriji RS.

Ne zna se kada će se proces imunizacije novinara nastaviti.

U Institutu za javno zdravlje RS rekli su da i dalje nije završena prva faza, među koje spadaju i stariji u staračkim domovima, baš kao ni druga stariji od 65+. Prve dvije grupe i dalje su prioritet.

U RS je do sada stiglo 268.430 doza vakcina, ali za je za sada revakcinisano sa obje doze tek 28 000 građana.

Danas je dan za vakcinaciju bez zakazivanja na banjačukom velesajmu.

Građani mlađi od 65 godina sa hroničnim oboljenjima i narušenim zdravljem i stariji od 65 godina imaju na raspolaganju Astra Zeneku, a blježe se velike gužve .







Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad










Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad








Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad






Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad




Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama