Oglas

Plenković i Vučić razgovarali o ratnoj odšteti

author
N1 Hrvatska
12. feb. 2018. 18:18
>
18:21
Aleksandar Vučić i Andrej Plenković3
Vlada RH / Flickr | Vlada RH / Flickr

"S predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovarao sam o svim otvorenim pitanjima izmedju dvije države - nestalima, granici, pravosudnoj suradnji, ratnim odštetama, zaštiti manjina, sukcesiji te gospodarskoj suradnji, europskom kontekstu i odnosima u JIE", objavio je premijer Hrvatske Andrej Plenković na svom Twitteru nakon sastanka.

Oglas

Aleksandar Vučić je nakon susreta s predsjednicom Hrvatske Kolindom Grabar-Kitarović na Pantovčaku razgovarao na radnom ručku s premijerom Andrejem Plenkovićem, a upisao se u i Zlatnu knjigu, izrazivši uvjerenje da će odnosi između dviju zemalja i dva naroda biti značajno unaprijeđeni.

"Izražavam iskreno uvjerenje da će odnosi između Srbije i Hrvatske biti značajno unaprijeđeni, kao i odnosi između Srba i Hrvata u cjelini", napisao je Vučić u knjizi. "Siguran sam da će vlada Hrvatske kao i svi mi iz Srbije tom važnom i pozitivnom procesu dati puni doprinos", dodao je.

https://twitter.com/AndrejPlenkovic/status/963062861374414849

Dok je u društvu Plenkovića išao preko Trga svetog Marka, novinari su Vučiću postavili nekoliko pitanja.

Na pitanje jesu li u Banskim dvorima razgovarali o ratnoj odšteti, Vučić je odgovorio: "Da, to je tema koju je otvorio Plenković, ja sam imao sasvim drugačiji stav o tome i ja samu tu rekao." Upitan što je dogovoreno na sastanku, Vučić je kazao: "O svim temama smo govorili."  

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama