Oglas

Plenković: Bit će novca za Hrvate u BiH

author
Anadolija
12. sep. 2019. 13:41
>
13:45
Andrej Plenković
N1 | N1

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković na početku sjednice Vlade osvrnuo se na brojne aktualnosti, a između ostalog, komentirao je financijsku pomoć Hrvatske Hrvatima u BiH.

Oglas

Plenković se osvrnuo na svoj boravak u Orašju u BiH prošlog tjedna, gdje je bio u pratnji ministra vanjskih i europskih poslova Gordana Grlića - Radmana i državnog tajnika za Hrvate izvan domovine Zvonka Milasa, gdje su u tamošnjem franjevačkom samostanu podijeljeni ugovori potpore Hrvatima u Bosni i Hercegovini za 89 projekata vrijednih preko 25 milijuna kuna (3,4 milijuna eura).

Plenković je poručio svima u Hrvatskoj koji se pitaju o svrsi i razlogu financiranja Hrvata u susjednoj BiH kako “ima novca za Hrvate u BiH i bit će novca za Hrvate u BiH, kao što ih ima za zdravstvene i prosvjetne djelatnike”.

“Mora biti novca za Hrvate u BiH i za Hrvate u Srbiji jer je to dio našeg političkog programa. Biramo da pomognemo našim sunarodnjacima u zemlji koja je nama susjedna, koja nam je važna, prijateljska, kojoj želimo dobro, koju tretiramo s respektom i želimo da njihov položaj, identitet, kultura i obrazovanje budu bolji. To su sve vrlo konkretni projekti i u tom smjeru ćemo nastaviti”, poručio je Plenković.

Dodao je kako je posebno potpomognut rad Katoličkog školskog centra “Ivan Pavao II” u Bihaću te se posebno zahvalio banjolučkom biskupu Franji Komarici istaknuvši njegovu važnu ulogu za opstanak Hrvata na teritoriju RS-a u BiH.

“U tu školu ide 80 posto Bošnjaka”, zaključio je Plenković.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama