Brajović o hapšenju sveštenika: Nećemo dozvoliti ugrožavanje zdravlja građana

Predsjednik Skupštine Crne Gore Ivan Brajović kazao je da država Crna Gora neće dozvoliti ni po koju cijenu da se zdravlje građana ugrozi. Komentarišući hapšenje sveštenika Srpske pravoslavne crkve u Nikšiću, Brajović je na današnjoj sjednici parlamenta kazao da zakon mora biti jednak za sve.
Oglas
"U ovoj državi će se poštovati zakon i pravila i svako će raditi svoj posao i neće nikoga sprečavati u tome da vodi računa da se sačuva dostignuće koje smo svi zajedno dostigli. A to je da mi, ako bude sreće za koji dan izađemo iz ove krize, da ne bude zaraženih", kazao je Brajović.
Episkopu budimljansko-nikšićkom Joanikiju određeno je zadržavanje do 72 sata nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) u Nikšiću zbog litije u tom gradu na kojoj se okupilo više hiljada građana, a koja je održana uprkos zabrani javnih okupljanja.
Poslanik opozicionog Demokratskog fronta (DF) Andrija Mandić kazao je da održavanje litije u Nikšiću nijesu tražili ni mitropolit Amfilohije, ni episkop Joanikije već je, kako je rekao, to bila želja građana. Mandić je pozvao nadležne da smire tenzije i oslobode sveštenike.
"Znam koliko sveštenstvo ulaže napora da umiri bijes kod većine pravoslavnih vjernika i ja vas molim da pronađemo način da prevaziđemo ovo", kazao je Mandić.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas