Oglas

Srbija: Bajram u Bajrakli džamiji u Beogradu uz zaštitne maske i rukavice

author
Anadolija
24. maj. 2020. 10:16
>
10:30
20200524_2_42605750_55242941
ANADOLIJA/Milos Miskov | ANADOLIJA/Milos Miskov

Bajram-namaz klanjan je danas na centralnoj svečanosti povodom muslimanskog praznika Ramazanskog bajrama u Bajrakli džamiji u Beogradu.

Oglas

Mnogobrojni vjernici su klanjali u samoj džamiji, ali i u dvorištu Bajrakli džamije u centru Beograda. Ono što je bilo različito u odnosu na prethodne godine jeste to što su vjernici nosili zaštitne maske i rukavice u okviru epidemioloških mjera koje su u Srbiji još na snazi zbog koronavirusa.

20200524-2-42605750-55242939-294001.jpeg
ANADOLIJA/Milos Miskov | ANADOLIJA/Milos Miskov



Reisu-l-ulema Islamske zajednice Srbije Sead Nasufović u hutbi osvrnuo se na pandemiju koronavirusa.

"Vjerujem da smo svi duboko osjetili šta to znači imati druga, imati sagovornika, šta znači sa nekim riječ progovoriti i vjerujem da smo osjetili gorčinu samoće i naučili da je istina da je čovjek čovjek jedan od najvećih darova koji mu je bog darovao. Zato čuvajmo jedni druge", kazao je Nasufović.

beograd-294002.jpeg
ANADOLIJA/Milos Miskov | ANADOLIJA/Milos Miskov



On je poručio vjernicima da se mole da njihove duše nikome zla ne žele, da djecu usmjere na pravi put i da srca uvek kucaju u bratskoj ljubavi.

"Neka vam je svima sretan Bajram. Bajram Šerif Mubarek Olsun", čestitao je reisu-l-ulema Islamske zajednice Srbije.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama