Vlada Crne Gore pravo svojine na Cetinjski manastir prepisala na državu

Vlada Crne Gore odlučila je da, bez održavanja sjednice, Cetinjski manastir upiše na državu Crnu Goru umjesto prijestolnice Cetinja kao nosioca prava svojine, navodi se u Vladinoj odluci.
Oglas
Vlada je odluku donijela u ponedjeljak, a Skupština opštine Cetinje treba danas da se izjasni o inicijativi građana za vraćanje Cetinjskog manastira Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi.
Cetinjski manastir je formalno pravno u vlasništvu opštine Cetinje, dok Mitropolija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve tvrdi da pripada njoj.
Vlada je naložila Upravi za katastar i državnu imovinu da odmah i bez odlaganja obavi zabilježbu zabrane otuđenja i opterećenja u listu nepokretnosti i to na svim katastarskim parcelama do okončanja postupka promjene upisa u katastarskom operatu.
„Nalaže se Upravi za katastar i državnu imovinu da odmah i bez odlaganja ispravi upisanog nosioca prava svojine, tako što će umjesto Prijestolnice Cetinje kao nosioca prava svojine vratiti upis na Državu Crnu Goru, shodno rješenju Uprave za nekretnine Podgorica – Područna jedinica Cetinje od 24. novembra 2005, pri čemu se navedenim upisom ne dira u prava upisanog titulara korištenja“, ističi se u odluci Vlade Crne Gore.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas