Tomislav Marić ToMa je takmičar u emisiji Nove TV "Tvoje lice mi zvuči poznato", koji je osvojio srca brojnih gledatelja u regionu. Kantautor i radijski voditelj Tomislav Marić ToMa, nesuđeni inženjer građevine u "Novom danu" govorio je o jednom od najzabavnijim i omiljenih show programa u regionu, životnom putu od Žepča do Splita i Zagreba te o svojoj Marini, u koju se zaljubio u crkvenom zboru.
S obzirom na to da je ovogodišnji Eurosong i dalje u fokusu javnosti, ToMa se osvrnuo na plasman hrvatskog izvođača, Baby Lasagnu, koji je osvojio drugo mjesto na takmičenju i tako zapravo Hrvatskoj osigurao najbolji plasman do sada.
“Moram priznati da smo stvarno svi ponosni, jer to je najbolji rezultat dosad Hrvatske na Eurosongu i lijepo je vidjeti tu samu euforiju koja se dogodila u Zagrebu na samom dočeku – hiljade ljudi ga je došlo dočekati. To se inače događa samo kad je sport u pitanju, isključivo kad je nogomet, pa je bilo čudno vidjeti da je Eurosong, da je muzika nešto takvo napravila. Meni, mogu sa svoje osobne strane govoriti, nije uopće žao u tom nekom kontekstu što nismo pobijedili jer uvijek je bolje biti drugi kojeg svi žale što nije pobijedio, nego prvi na kojeg se svi ljute što je pobijedio. Mislim da je Marko – Baby Lasagna napravio neke promjene, mislim da je sad malo više ukazao na to koliko kao Dora kao takmičenje i sami Eurosong mogu imati lijepu stranu i da su se konačno gledatelji nekako vratili tom smjeru i počeli ponovno pratiti Eurosong”, kaže ToMa.
Dodaje da mu je drago zbog učešća Hrvatske na takmičenju, jer sudjelovanje na Eurosongu daje mnogo benefita državi.
“Dakle, osim šera, gledanosti, nekog finansijskog aspekta koji televizija ili država dobije, ali Marko npr. šta je napravio za jednu malu Istru, šta je napravio za Hrvatsku, koliko je promocije napravio za kulturu, ponovno je vratio tu čipku nekakvu u trendu. To su neke lijepe stvari jer se nešto iz njegove države koju predstavlja, zapravo daje dalje Europi, širi se, promovira se. Ista stvar što radi Srbija. Meni se zapravo tako sviđa što Srbija iz godine u godinu nastupa s pjesmama na srpskom jeziku, promovira svoju priču, svoj svijet i predstavlja svoju državu”, ističe.
S druge strane žao mu je, kaže, što Bosna i Hercegovina već godinama nema svog predstavnika na takmičenju za pjesmu Eurovizije.
“Meni je žao jer Bosna je uvijek bila jako respektirana na festivalu. Dakle, nije bila jedna od onih zemalja koje su prolazile ispod radara, na koje nikad niko nije obraćao pozornost, ali okej. Opet razumijem i taj dio zašto danas ne sudjeluje. Da mi je žao, strašno mi je žao jer mislim da BiH ima prekrasne muzičare”, dodaje.
ToMa je srce mmnogih gledatelja u regionu osvojio na takmičenju u emisiji “Tvoje lice zvuči poznato”. Karate, odbojka, latinoamerički plesovi – sve to ga je pripremalo za ono što pokazuje danas u toj emisiji.
“To je jedini show tog nekog vida na televiziji koji ne zahtjeva samo pjevanje, nego i glumu i plesne pokrete. Dakle, puno više tih nekih umjetničkih pogleda koje treba ispuniti da bi nastup imao neki smisao i da bi izgledao kako bi izgledao. Ja imam tu sreću da sam stvarno kroz život prošao i ples i pozorište i muziku i sportove, pa mi stvarno nije problem u bilo kojem aspektu nekako se prilagoditi toj situaciji, prilagoditi se nastupu i mislim da mi to olakšava danas situaciju sigurno”, objašnjava.
Kaže da transformacija u lika traje jako dugo.
“Od priče, dakle pripreme za nastup do vokalne neke transformacije, fizičke pripreme, koreografije i slično… Mi imamo ograničeno vrijeme, to je sedam dana, ali to je sedmica stalnog pripremanja. Sedam dana je jako malo za ući u potpunosti nekako u ulogu, ali konkretna priprema transformacije uloge se događa na samom snimanju i ovisi zapravo od uloge do uloge. Meni lično je najduža transformacija bila kad sam bio Žak Houdek prije par sedmica. To je bilo od devet sati ujutro do negdje pet popodne je trajala isključivo izrada maske”, prisjeća se.
Kada su ženske transformacije u pitanju, ToMa ističe kako su pripeme za njih znatno kraće.
“Protetika se lijepi, meni bar, većinom na obraze, tu i tamo nos, pokriva se čelo, nekad glava – to su otprilike tri do četiri sata za izradu jedne maske. Na kraju, pored lica i maske niko ne gleda to, nego gledaju samo haljinu”, našalio se ToMa.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare