FP1: Verstappen nastavlja da dominira, Alonso treći

Formula 1 17. jun 202221:50 0 komentara
REUTERS/Christinne Muschi

Aktuelni svjetski šampion i lider u generalnom plasmanu Max Verstappen, bio je najbrži na prvom slobodnom treningu na stazi Gil Villeneuve pred trku za Veliku nagradu Kanade.

Nizozemski vozač izvezao je 27 kruga, a najbrži od njih izvezao je u vremenu 1:15.158. To je bilo dovoljno za prvo mjesto i bio je 246 hiljaditih dijelova sekunde brži od vozača Ferrarija Carlosa Sainza.

Sainzov zemljak Fernando Alonso u Alpini bio je najprijatnije iznenađenje i ostvario je treće vrijeme. Dvostruki svjetski šampion bio je samo 373 hiljaditnki sporiji od asa Red Bulla.

Verstappenov timski kolega Sergio Perez bio je četvrti, ispred Charlesa Leclerca u Ferrariju i Russella u Mercedesu. Drugi Mercedes Lewisa Hamiltona bio je tek sedmi.

Trka za Veliku nagradu Kanade vozi se u nedjelju od 20 sati uz direktan prijenos na SK HD.