Depresija, pa potpuni delirijum: Vlasnik grčkog velikana mijenjao mjesto u Pioniru zbog malera, pa napravio show (VIDEO)

Košarka 03. maj 202412:20 0 komentara

Košarkaši Panatinaikosa su uspjeli da u četvrtom meču play-off serije dođu do pobjede protiv Maccabija u Beogradu rezultatom 95:88 i tako izjednače na 2:2 i obezbijede majstoricu pred svojim navijačima.

U meču punom preokreta i promjena u vodstvu, ekipa iz Atine je na kraju slavila nakon bolje odigrane završnice iako je u jednom trenutku četvrte četvrtine djelovala izgubljeno.

Maccabi je na 6.28 do kraja utakmice poveo sa sedam razlike rezultatom 72:65 i to nakon serije od 14:1 koja je počela krajem treće dionice i činilo se da će tada prelomiti duel i kompletnu seriju u svoju korist, a Ataman je potrošio i drugi time-out u poslednjoj četvrtini.

U centru pažnje se ponovo našao i vlasnik Panatinaikosa, kontroverzni Dimitrios Janakopulos koji je svojim ponašanjem obilježio duele ove dvije ekipe.

Nakon što je posle završetka treće utakmice imao izliv besa zbog suđenja i to zabilježio u videu bez majice, sada je ponovo imao rolerkoster emocija i tokom četvrtog meča.

On je prvo za ovaj duel potpuno promijenio mjesto zbog malera i sjeo odvojen od svih, a u trenutku kada je Maccabi stvarao razliku djelovao je potpuno izgubljeno, kao da je u teškoj depresiji.

Ipak, kada je Panatinaikos na kraju preokrenuo, a sve začinio sjajnim zakucavanjem Matthias Lessort za konačan rezultat kamera je uhvatila Janakopulosa u potpunoj ekstazi kako burno slavi pobjedu svog tima.

Kako stvari stoje, tek nas očekuje šou u režiji čovjeka koji je poznatiji po skandalima nego po vođenju kluba slavne historije.