“Dream team” imao +24 pa strahovao u finišu susreta, slijedi meč protiv Jokića i Srbije

Košarka 15. jul 202420:22 0 komentara

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, koja na Olimpijskim igrama juri peto uzastopno zlato, nastavlja sa pripremama. U Abu Dabiju je selekcija koju vodi Steve Kerr odigrala novi pripremni meč i zabijležila pobjedu nad Australijom rezultatom 98:92. U finišu utakmice su “Bumersi” istopili prednost Amerikanaca na samo četiri poena, iako je favorit imao i 24 poena prednosti i to u drugom poluvremenu.

Naredni meč u Ujedinjenim Arapskim Emiratima Amerikanci će igrati protiv reprezentacije Srbije. Taj duel na programu je u srijedu od 18.00 časova po srednjoevropskom vremenu.

Što se tiče utakmice odigrane u Abu Dabiju u ponedjeljak, Amerikanci jesu vodili od početka do kraja, ali nisu bili potpuno nadmoćni, naročito u nekim periodima.

Predvođeni Anthonyjem Edwardsom, košarkaši SAD su stekli dvocifrenu prednost krajem prve četvrtine i uz manje ili više problema, održavali je do kraja duela. Maksimalni plus sezao je do 24 poena na startu drugog poluvremena (65:41), mada je potom Gurdžijanova selekcija uspela da smanji razliku. U samom finišu Jack McWay je pogodio za dva poena i stanjio vodstvo SAD na svega četiri poena (96:92). Ipak, u tim trenucima je do kraja ostalo svega pet sekundi, a ubrzo je Devin Booker sa linije penala otklionio svaku sumnju u vezi sa pobjednikom.

Najbolji u Kerrovom timu bio je centar Los Angeles Lakersa Anthony Davis, koji je duel završio sa 17 poena i 14 skokova.

Kod “Bumersa”, najefikasniji je bio nekadašnji centar Partizana Jock Landale sa 20 poena i 6 skokova.

Nakon utakmice sa Srbijom, Amerikanci će odigrati još dvije pripremne utakmice pred put u Lil. Protivnici će im biti Južni Sudan, takođe rival iz grupe na Olimpijskim igrama, a potom i svjetski prvaci Nijemci.

Prethodno su Sjedinjene Američke Države odigrala jednu pripremnu utakmicu i u Las Vegasu pobijedile Kanadu sa 86:72.

Australija će na Igrama nastupiti u A grupi, gdje će joj rivali biti Grčka, Kanada i Španija. Australija će, baš kao i SAD, u sljedećem pripremnom meču igrati protiv Srbije. Duel sa timom Svetislava Pešića, takođe u Abu Dabiju, na programu je u utorak od 18.00.