Emotivna objava Pešićevog sina: Ovo je moj otac, osvojio je svaku medalju koja postoji…

Košarka 10. aug 202416:29 0 komentara

Danas je osvojio posljednju medalju koju je moguće osvojiti kao selektor. Počelo je još 1985. godine u Bugarskoj, a sjajni Pešić je u Parizu stigao do još jednog velikog uspjeha.

Prvak Evrope sa kadetima, juniorima i mladim košarkašima SFRJ, evropski prvak sa reprezentacijom Njemačke, pa osam godina kasnije i SR Jugoslavije.

Potom i svjetski šampion sa “plavima“ 2002. godine.

Od povratka na kormilo reprezentacije, ovog puta samostalne Srbije, srebrni sa Svjetskog prvenstva prošle i bronzani sa Olimpijskih igara ove godine.

Neponovljivi Svetislav Pešić (74) donio je Srbiji toliko radosti za sve ove godine da bi mnogo toga moralo da se zove po njemu već sutra ujutro.

Na to je pokušao da ukaže i njegov preponosni sin Marko u emotivnom postu na Twitteru.

“Ovo je moj otac“, napisao je Marko.

“Osvojio je medalju na svakom važnom takmičenju, od mlađih kategorija do seniorske košarke. On je uzor svima kada je u pitanju posvećenost i, iznad svega, odlučnost da se nikada ne preda i ne prestane da uči“, naveo je nekadašnji playmaker reprezentacije Njemačke i dodao: