Je li ovo presudna odbrana za naslov prvaka Engleske? Pep je već bio na koljenima (VIDEO)

Košarka 15. maj 202409:09 0 komentara

Stefan Ortega ušao je s klupe i spasio Manchester City kod Tottenhama u utrci za naslov prvaka Engleske.

Manchester City je slavio kod Tottenhama (0:2) u zaostalom susretu 34. kola Premier lige i dobio priliku za novi naslov engleskog prvaka, četvrti u nizu što nije uspjelo niti drugom klubom ranije.

Oba pogotka za Građane zabio je Erling Haaland, prvo je u 51. minuti susreta iskoristio dodavanje Kevina De Bruynea i doveo svoju ekipu u vodstvo, no u 85. minuti dogodio se presudan trenutak utakmice, a možda i borbe za naslov prvaka.

Son Heung-Min je krenuo na Cityjev gol, našao se oči u oči sa vratarom Stefanom Ortegom, mnogi su već vidjeli loptu u mrežu, no fantastičnom obranom se iskazao njemački čuvar mreže.

Dobio priliku zbog Edersonove povrede

To je dosta teško proživio Pep Guardiola koji je već pao na koljena, no spasio ga je Ortega koji je nastupio posve neplanirano, u igru je ušao umjesto Edersona koji je zaradio neugodan udarac u duelu s Cristianom Romerom.

Ederson je jako burno reagovao na zamjenu, no Pep je itekako pogodio. Ortega je skinuo udarac i postao Citjev heroj u utrci za naslov prvaka.

Konačan rezultat postavio je Haaland u prvoj minuti sudijske nadoknade iz kaznenog udaraca i tako definitivno odlučio pitanje pobjednika. Da je kojim slučajem Son zabio, pitanje je da li bi se City uspio vratiti i zabiti za pobjedu. Ovako su preskočili Arsenal uoči posljednjeg kola na prvenstvenoj tablici, no bilo je jako napeto.