Jokić ima novi razlog za slavlje: Konj mu pobijedio na utrci u Sombodu

Košarka 12. aug 202407:13 0 komentara

Nikola Jokić je u subotu upisao historijski olimpijski triple-double u pobjedi nad Njemačkom za treće mjesto.

Narednog dana je sa saigračima i stručnim štabom košarkaške reprezentacije Srbije sletio u Beograd, a odmah se uputio u Sombor.

Jokićev rodni grad je u nedjelju bio domaćin konjičkih trka, a centralni događaj programa bio je 97. Srpski kasački derbi.

Možda grlo iz njegove štale nije tu trijumfovalo, ali je u kuću porodice Jokić otišao jubilarni 60. pehar “Somborskih novina“.

Njegovo grlo Flash dei Grepi završilo je 1.700 metara dugu trku iz autostarta za 1:16,2 sekunde, odnosno za devet desetinki ispred drugoplasiranog takmičara. Za sulkama pobjednika bio je vozač Vladimir Pribić.

Nikola je sa saigračima adekvatno proslavio uspjeh na Igrama u Francuskoj, a sada ima nov povod za radost.