Još jedna dobra partija Džanana Muse za novi trijumf Reala u ACB ligi

Košarka 10. dec 202315:21 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Gran Canariju u 13. kolu španske ACB lige rezultatom 97:71 i još jednom pokazali zašto su najbolji tim u Evropi.

U ovom meču sve je faktički bilo riješeno u prvoj četvrtini utakmice, kada je nakon prvih 10 minuta Real vodio 31:14. Bila je to razlika koju košarkaši Gran Canarije nisu mogli stići u ostalih pola sata igre i na kraju su morali “položiti oružje”.

Džanan Musa je dobio 15 minuta da pokaže koliko može na parketu i za to vrijeme ubacio je 13 poena. Više od njega u pobjedničkom timu imao je jedino reprezentativac Hrvatske, Mario Hezonja sa 19 poena, a uz to je imao i po četiri skoka i asistencija.

Najbolji pojedan susreta bio je Ethan Happ iz Gran Canarije koji je meč završio sa 21 poenom i 6 skokova.

Real je i dalje prvi na tabeli ACB lige sa omjerom 12-1, dok je Gran Canaria na sedmom mjestu i ima 7 pobjeda i 6 poraza.