Kanada pobijedila Australiju i plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara

Košarka 30. jul 202415:55 0 komentara
REUTERS/Evelyn Hockstein

Reprezentacija Kanade savladala je Australiju rezultatom 93:83 (26:28, 19:21, 27:21, 21:13) i plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Australija je na krilima Josha Giddeyja dobro otvorila utkamicu i čvrstom odbranom u prvom dijelu prve dionice došla do šest poena prednosti (19:13), međutim, naoštrio se Shai Gilgeous- Alexander i smanjio prednost Australije na dva poena.

Nešto slično bilo je i u drugoj četvrtini. Australijanci su imali blagu prednost, a Barrett, Shai Gilgeous i Brooks su održavali ritam Kanade i poslije 20 minuta igre je sve bilo otvoreno (45:49).

Kanada je preporođeno igrača u drugom poluvremenu. Ključni igrač pobjede kanadske reprezentacije bio je Barrett koji je povukao ekipu u prelomnim momentima utakmice i sa 24 poena bio najefikasniji kod obje ekipe.

Australijanci su posustali sredinom četvrte četvrtine, Kanada je pobjegla na dvocifrenu razliku i na kraju nije bilo vremena, a ni energije da Australija uspije da se vrati iz minusa.

Barretta su pratili Brooks i Gilgeous-Alexander sa po 16 poena, dok je u Australji najefikasniji bio Giddey sa 19 poena, Jock Landale je odigrao odličnu utakmicu, ubacio je 16 poena i dodao 12 skokova, a Exum je imao 15 poena.