Kenan Kamenjaš briljirao u pobjedi Studentskog Centra

Košarka 23. dec 202321:15
Budućnosti Voli/Filip Roganović

U 13. kolu regionalne ABA liga gradski derbi u Podgorici odigrali su Budućnost i Studentski Centar,

Gosti su iznenadili favorizovanog domaćina i slavili rezultatom 94:82.

Fenomelanu partiju u pobjedničkom timu pružio je naš Kenan Kamenjaš sa 26 poena, devet skokova i dvije asistenicije i pokazao da je u nevjerovatnoj formi. U redovima Studentskog Centra zapažen je još bio i Mirković sa 17 poena, te devet skokova.

U redovima domaćina izdvojio se Slavković sa 20 poena i četiri skoka, Williams je imao double-double učinak od 12 poena i 11 skokova.

Prvu četvrtinu Studentski Centar je dobio 24:25, a drugu četvrtinu Budućnost 25:22, tako su domaćini otišli na odmor sa dva poena prednosti 49:47.

U trećoj četvrtini gosti preokreću meč u svoju korist. Početak posljednje četvrtine donosi furiozan start Studenata koji pet minuta prije kraja imaju prednost 71:80, do kraja susreta Studentski Centar je održao prednost od konačnih 82:94.