Minnesota razbila Jokićev Denver i izborila majstoricu

Košarka 17. maj 202408:22 0 komentara

Košarkaši Minnesota Timberwolvesa izborili su sedmu utakmicu polufinala Zapadne konferencije protiv Denver Nuggetsa nakon što su sinoć u svom Target centru slavili rezultatom 115:70 i izjednačili rezultat u seriji na 3:3.

Minnesota je već u prvoj četvrtini došla do 17 poena prednosti. Brojali su Timberwolvesi do 31 u prvih 12 minuta igre. Do odlaska na odmor su povećali svoju prednost, a na pauzu je domaćin otišao s rezultatom 59:40.

Prednost Minnesote rasla je tokom čitavog susreta, a u posljednjih 12 minuta domaćin je ušao s vodstvom 86:61. Denver se u posljednjoj četvrtini potpuno raspao. Gosti su postigli samo devet poena u posljednjih 12 minuta igre, a Timberwolvesi su ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom 29:9.

Domaće je do pobjede vodio fantastični Edwards sa 27 poena, dok je kod Denvera još jednom najbolji bio Jokić sa 22 postignuta poena. Naš Luka Garza u redovima Minnesote susret je završio sa osam poena i dva skoka.

Odlučujuća sedma utakmica igra se u nedjelju 19. maja s početkom u 22:00 sati po srednjoevropskom vremenu, a domaćin će biti Denver.